- Out-of-Stock
| hreads: | Anchor stranded cotton |
| Colors: | 28 |
| Needles: | 1 type |
| Size: | 30*30cm (11¾" x 11¾") |
| Fabric: | Zweigart 18ct. white AIDA |
| Booklet: | color chart |
| Created by: | Irina Stroh |
| Languages: | rus, eng, ger, fra, esp, ita |
| Weight: | 126 g |
| Package size (Height,Widht,Depth): | 27 x 21 x 0.3 cm (10¾" x 8¼" x ") |
| hreads: | Anchor stranded cotton |
| Colors: | 28 |
| Needles: | 1 type |
| Size: | 30*30cm (11¾" x 11¾") |
| Fabric: | Zweigart 18ct. white AIDA |
| Booklet: | color chart |
| Created by: | Irina Stroh |
| Languages: | rus, eng, ger, fra, esp, ita |
| Weight: | 126 g |
| Package size (Height,Widht,Depth): | 27 x 21 x 0.3 cm (10¾" x 8¼" x ") |
16 other products in the same category:
Kit contains: Zweigart 14ct. AIDA with pre-printed background, Anchor stranded cotton (12 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 21*30
Kit contains: Zweigart 14ct. white AIDA, Anchor stranded cotton (27 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 41*23
Kit contains: Zweigart 14ct. white AIDA, Anchor stranded cotton (10 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 20*26
Kit contains: Zweigart 14ct. white AIDA, Anchor stranded cotton (15 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 30*40
Kit contains: Zweigart 14ct. beige AIDA, woolen/acrylic threads (20 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 40*40
TThread: wool / acrylicColors: 15Needle: 1 typeSize: 25 * 25cmCanvas: 14 Aida Zweigart linenBooklet: color schemeLanguage: Russian, English, German, French, Spanish, Italian.Weight: 94gPackage dimensions (WxHxD): 21 x 27 x 0.2 cm
Kit contains: Zweigart 14ct. pre-printed AIDA, Anchor stranded cotton threads (24 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 30*40cm
Kit contains: canvas Zweigart Aida 14 white, stranded cotton (10 colours), chart, embroidery needle, instructions. Size: 18x10 cm
Kit contains: canvas Zweigart Aida 14 white, stranded cotton thread (19 colours), chart, embroidery needle, instructions. Size: 19x90 cm
Kit contains: canvasZweigart Aida 10 flaxen, woolen/acrylic thread (11 colours), chart, embroidery needle, instructions. Size: 22x38 cm
Kit contains: Zweigart 10ct. white AIDA, woolen/acrylic threads (9 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 15*15
Kit contains: Zweigart 14ct. flaxen AIDA, Anchor stranded cotton threads (7 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 24*8cm
error Your review appreciation cannot be sent