Green Hills SR1904
Threads: woolen/acrylic threads Colors: 18 Needles: 1 type Size: 40*30cm (15¾" x 11¾") Fabric: Zweigart 14ct. white AIDA Booklet: color chart
| Threads: | Anchor stranded cotton |
| Colors: | 3 |
| Needles: | 1 type |
| Size: | 15*31cm (6" x 12¼") |
| Fabric: | Zweigart 14ct. red AIDA |
| Booklet: | color chart |
| Created by: | Elena Kolmakova |
| Languages: | rus, eng, ger, fra, esp, ita |
| Weight: | 68 g |
| Package size (Height,Widht,Depth): | 27 x 21 x 0.1 cm (10¾" x 8¼" x ") |
| Threads: | Anchor stranded cotton |
| Colors: | 3 |
| Needles: | 1 type |
| Size: | 15*31cm (6" x 12¼") |
| Fabric: | Zweigart 14ct. red AIDA |
| Booklet: | color chart |
| Created by: | Elena Kolmakova |
| Languages: | rus, eng, ger, fra, esp, ita |
| Weight: | 68 g |
| Package size (Height,Widht,Depth): | 27 x 21 x 0.1 cm (10¾" x 8¼" x ") |
16 other products in the same category:
Threads: woolen/acrylic threads Colors: 18 Needles: 1 type Size: 40*30cm (15¾" x 11¾") Fabric: Zweigart 14ct. white AIDA Booklet: color chart
Kit contains: Zweigart 14ct. white AIDA, woolen/acrylic threads (14 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 25*25
Kit contains: Zweigart 14ct. beige AIDA, Anchor stranded cotton (15 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 40*30
Kit contains: Zweigart 14ct. white AIDA, woolen/acrylic threads (30 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 35*60
Kit contains: Zweigart 14ct. white AIDA, Anchor stranded cotton (22 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 30*40
error Your review appreciation cannot be sent