- Out-of-Stock
| Threads: | Anchor stranded cotton |
| Colors: | 18 |
| Needles: | 1 type |
| Size: | 35*35cm (13¾" x 13¾") |
| Fabric: | Zweigart 18ct. cream AIDA |
| Booklet: | color chart |
| Created by: | Elena Kolmakova |
| Languages: | rus, eng, ger, fra, esp, ita |
| Weight: | 118 g |
| Package size (Height,Widht,Depth): | 27 x 21 x 0.3 cm (10¾" x 8¼" x ") |
| Threads: | Anchor stranded cotton |
| Colors: | 18 |
| Needles: | 1 type |
| Size: | 35*35cm (13¾" x 13¾") |
| Fabric: | Zweigart 18ct. cream AIDA |
| Booklet: | color chart |
| Created by: | Elena Kolmakova |
| Languages: | rus, eng, ger, fra, esp, ita |
| Weight: | 118 g |
| Package size (Height,Widht,Depth): | 27 x 21 x 0.3 cm (10¾" x 8¼" x ") |
16 other products in the same category:
Kit contains: canvasZweigart Aida 18 beige, Anchor thread (25 colours), chart, embroidery needle, instructions. Size: 30x30 cm
Kit contains: Zweigart 14ct. black AIDA, Anchor stranded cotton (23 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 30*45
Kit contains: Zweigart 14ct. flaxen AIDA, woolen/acrylic threads (15 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 20*20
Kit contains: canvas Zweigart Aida 14 white, Anchor thread (19 colours), chart, embroidery needle, beads, instructions. Size: 55x25 cm
Kit contains: canvas Zweigart Aida 18 beige, Anchor thread (3 colours), chart, embroidery needle, beads, instructions. Size: 10x15 cm
Kit contains: canvasZweigart Aida 14 dark grey, woolen/acrylic thread (6 colours), chart, embroidery needle, instructions. Size: 9x9 cm
Kit contains: canvas Zweigart Aida 14 white, woolen/acrylic thread (26 colours), chart, embroidery needle, instructions. Size: 25x40 cm
Kit contains: Zweigart 15ct. black AIDA, woolen/acrylic threads (14 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 20*92
Kit contains: Zweigart 14ct. flaxen AIDA, woolen/acrylic threads (11 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 20*20
error Your review appreciation cannot be sent