- Out-of-Stock
| Threads: | Anchor stranded cotton |
| Colors: | 12 |
| Needles: | 1 type |
| Size: | 20*20cm (7¾" x 7¾") |
| Fabric: | Zweigart 14ct. white AIDA |
| Booklet: | color chart |
| Created by: | Yuliya Krasavina |
| Languages: | rus, eng, ger, fra, esp, ita |
| Weight: | 82 g |
| Package size (Height,Widht,Depth): | 27 x 21 x 0.3 cm (10¾" x 8¼" x ") |
| Threads: | Anchor stranded cotton |
| Colors: | 12 |
| Needles: | 1 type |
| Size: | 20*20cm (7¾" x 7¾") |
| Fabric: | Zweigart 14ct. white AIDA |
| Booklet: | color chart |
| Created by: | Yuliya Krasavina |
| Languages: | rus, eng, ger, fra, esp, ita |
| Weight: | 82 g |
| Package size (Height,Widht,Depth): | 27 x 21 x 0.3 cm (10¾" x 8¼" x ") |
16 other products in the same category:
Kit contains: Zweigart 10ct. flaxen AIDA, woolen/acrylic threads (12 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 38*26
Kit contains: Zweigart 14ct. white AIDA, stranded cotton threads (9 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 15*18.
Kit contains: fabric with pre-printed picture, Anchor thread (8 colours), chart, embroidery needle, instructions. Size: 21x21 cm
Kit contains: Zweigart AIDA with pre-printed background, woolen/acrylic threads (10 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 13*16cm
Kit contains: Zweigart 14ct. flaxen AIDA, woolen/acrylic threads (17 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 21*30
Kit contains: Zweigart 10ct. flaxen AIDA, woolen/acrylic threads (15 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 40*40
Kit contains: Zweigart 14ct. white AIDA, Anchor stranded cotton threads (29 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 35*30cm
Kit contains: canvas Zweigart Aida 14 white, stranded cotton (11 colours), chart, embroidery needle, instructions. Size: 15x18 cm
Kit contains: Zweigart 14ct. flaxen AIDA, woolen/acrylic threads (25 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 25*25
Kit contains: Zweigart 10ct. white AIDA, woolen/acrylic threads (26 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 30*40
Kit contains: Zweigart 14ct. white AIDA, Anchor stranded cotton (16 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 48*48
Kit contains: Zweigart 14ct. flaxen AIDA, woolen/acrylic threads (12 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 24*30
error Your review appreciation cannot be sent