- Out-of-Stock
| Threads: | woolen/acrylic threads |
| Colors: | 11 |
| Needles: | 1 type |
| Size: | 24*30cm (9½" x 11¾") |
| Fabric: | Zweigart 10ct. white AIDA |
| Booklet: | color chart |
| Created by: | Yuliya Krasavina |
| Languages: | rus, eng, ger, fra, esp, ita |
| Weight: | 98 g |
| Package size (Height,Widht,Depth): | 27 x 21 x 0.4 cm (10¾" x 8¼" x ¼") |
| Threads: | woolen/acrylic threads |
| Colors: | 11 |
| Needles: | 1 type |
| Size: | 24*30cm (9½" x 11¾") |
| Fabric: | Zweigart 10ct. white AIDA |
| Booklet: | color chart |
| Created by: | Yuliya Krasavina |
| Languages: | rus, eng, ger, fra, esp, ita |
| Weight: | 98 g |
| Package size (Height,Widht,Depth): | 27 x 21 x 0.4 cm (10¾" x 8¼" x ¼") |
16 other products in the same category:
Kit contains: Zweigart 14ct. white AIDA, Anchor stranded cotton (10 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 20*26
Kit contains: canvas Zweigart Aida 14 white, woolen/acrylic thread (12 colours), chart, embroidery needle, beads, instructions. Size: 8x7 cm, 9x7 cm
Kit contains: canvas Zweigart Lugana 25 beige, Anchor thread (5 colours), beads (2 kinds), glass beads (1 kind), chart, embroidery needle (2 pcs), instructions. Size: 8x8 cm
Kit contains: Zweigart 10ct. flaxen AIDA, woolen/acrylic threads (30 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 40*30
Kit contains: Zweigart 14ct. cream AIDA, woolen/acrylic threads (24 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 21*30
Kit contains: Zweigart 10ct. white AIDA, woolen/acrylic threads (13 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 30*35
Thread: wool / acrylicColors: 10Needle: 1 typeSize: 15 * 18cmCanvas: 14 Aida Zweigart whiteBooklet: color scheme
Kit contains: canvas Zweigart Aida 18 beige, Anchor thread (15 colours), chart, embroidery needle, instructions. Size: 10x30 cm
Kit contains: canvas Zweigart Aida 14 white, Anchor thread (23 colours), chart, embroidery needle, instructions. Size: 25x25 cm
Kit contains: Zweigart 14ct. white AIDA, Anchor stranded cotton (10 colours), needle, instruction in 6 languages. Dimensions: 18*24
error Your review appreciation cannot be sent